We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Przeciw Tobie

by IdiotHead

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    25 PLN  or more

   

 • Full Digital Discography

  Get all 4 IdiotHead releases available on Bandcamp and save 20%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Przeciw Tobie, Future Endings: A Live Studio Recording, Idiocracy (EP), and Free Market Music. , and , .

    48.80 PLN or more (20% OFF)

   

1.
Niechęć 04:29
Mięsień pompuje krew Gruczoł wyciska łzę Dłonią wycierasz twarz Gdy usta oplują cię Moja niechęć to nie niemoc Jestem na nie, stoję na nim Aż nicość mnie weźmie Ze wszystkich rzeczy na świecie Najbardziej brzydzisz mnie ty Jeśli jest tak jak mówią że "ja" jest iluzją i wszyscy jesteśmy jednością to chcę dzisiaj umrzeć Jeśli to prawda co mówią że "ja" jest iluzją i wszyscy jesteśmy jednością to chcę dzisiaj umrzeć Ucho starzeje się I znowu nie słyszysz mnie
2.
Spojrzałem uważnie Zmierzyłem nas Krótkie nogi ma nasz czas Wszystko po nic Na dziś dzień Kłamstwem rzygam bo kłamstwo jem Plecy wyprostowane, Oczy świecą jak lampiony Plecy proste, kręgosłup Czas przeszły zgarbiony Nieprawdę przynoszę Naprawdę niestrudzony Co to za miejsce? Zmyśliłem ulice, wyłgałem domy Gzie wszyscy poszli? Cuchnie powietrze gdy mosty płoną Pomyliłem miasta I teraz nie wiem kim jestem Pomyliłem światy ale Wciąż stoję prosto Pomyliłem kłamstwa I już przenigdy nie będę potrafił być kim byłem A sam nie wiem kim jestem Przejrzałem na oczy Prześwietliłem cię Jesteś mną i o tym wiesz To wszystko fasada i teatr jest Prawdą żyjesz gdy prawdę jesz Wszystko to normalne jest Broczysz w gnoju bo tego chcesz Z uśmiechem na ustach Pozdrowieniem pustym Idziemy za rękę W tym samym kierunku W to samo miejsce Co za szczęście w nieszczęściu
3.
Miałæm 05:35
Wiem że wszystko będzie dobrze Czasem tylko płakać muszę I mam żal do siebie, mam żal I podważam ten porządek A do porządku przejść muszę Miałam żal do ciebie, miałam Dzisiaj ty, jutro my Jutro my, potem świat
4.
Zimą 04:11
Nie istnieje się Grało się Wstydziło się Siebie Sen wiara, Bóg mara Istniało się Kochało się Ojciec najzimniejszy Niekonieczność "Kto pragnie posiąść wiedzę o samym sobie, pragnie śmierci." Zamarzło.
5.
Szepty 05:08
Nie przeszkadzają mi szepty Tak jak ptaki gdzieś w tle Nie ma efektów, nie ma tego dobrego co wyjdzie na złe Znikasz gdy zamykam oczy Tracisz głos kiedy śpię Gdy ktoś słucha, cóż począć Niech się dowie, niech wie Nie wyostrzają się zmysły Gdy za wszystkim nie stoi nikt Nic nie można ci ukraść jeśli nic nigdy nie jest naprawdę twoje Wyszeptaj ścianom nim zasną Jeśli nie żyjesz w pełni i tak umrzesz Jeśli to dla nich straszne Niech się boją, dobrze.
6.
Żółć 04:52
Kogo wyzywasz  Do kogo żale smutne  Dokąd idziesz dziś Skąd będziesz uciekać jutro Do kogo tym razem z ryjem by potem prosić i żądać Cios sobie sama wymierz I sama sobie oddaj Moja nie moja ty, kochana, obca Oddana, zabrana mi wielokrotnie Czcigodna, bezpłodna i nieistotna Kochana wielbiona i wciąż samotna Podziel ciało na pół Celuj w przeciwną skroń Uderz pięścią w stół I połam sobie dłoń Gratuluję w duchu wszystkim świętym Co nie płaczą nad rozlanym mlekiem Sam, gdybym mógł, uciekłbym Nie winię tych którzy są daleko
7.
Niepotrzebnie martwisz się.  Sam o siebie wolę troszczyć się.  Kiedyś miałem rację, raz czy dwa, i teraz mogę chętnie mylić się.  Nie ukrywaj złości, nie.  Wszystkim będzie prościej żyło się.  Wybór dosyć prosty jest.  Nie odwracaj kota dupą też. Ty wreszcie myślisz za mnie. Słońce wyszło a ja ze łzami w oczach myślę o sobie. Te wszystkie dzieci, te stare kobiety, bezpieczne. Nauczyciele, żołnierze z chorągwią, wszyscy bezpieczni przede mną. Wszystkie sieroty bezpieczne,  a ja na swoim miejscu. Moje ciało na swoim miejscu. Moje ciało tam gdzie ty czujesz się bezpiecznie.
8.
Masz w sobie dziurę przez którą uchodzi życie A ja patrzę obojętnie Patrzę obojętnie Masz w sobie dziurę przez którą ucieka życie A ja patrzę obojętnie Patrzę obojętnie Przeciwko tobie jaźń Przeciwko tobie mój sen Wbrew tobie moi bogowie są Przeciw tobie jestem Pośród tłumu sam Nigdy do ciebie nie przyjdę Naprzeciw podobnym tobie Nigdy nie wyjdę Nie zniosę twoich słów Natchnionych pustką sylab Z twojej winy muszę odświeżyć znów Każdy zgniły wyraz Zamykam oczy Zatykam szczelnie uszy Nabierz wody w usta i powiedz mi Co robić muszę 

about

Trzeci album IdiotHead. Dostępny również na Spotify, Tidal, YouTube, Deezer, SoundCloud, iTunes i innych platformach cyfrowych.

Zobacz video do utworu "Być kim byłem" na YouTube: bit.ly/ihbkbyt

idiothead.pl
d-prim.com

credits

released February 1, 2020

Muzykę skomponowali:
Rafał Zaremba i Szymon [d’] Danis - "Zimą"
Rafał Zaremba - "Szepty", "Co najmniej pół tonu za wysoko"
Szymon [d’] Danis - "Niechęć", "Być kim byłem", "Miałæm", "Żółć", "Przeciw Tobie".
Wszystkie teksty utworów napisał Szymon [d’] Danis.
Utwór “Zimą” jest hołdem dla "Lodu" Jacka Dukaja i zawiera cytat z powieści.
Całość materiału audio zawartego na albumie "Przeciw Tobie" wykonał zespół IdiotHead w składzie: Rafał Zaremba, Michał Lange, Wojciech Karaś oraz d’.
Gościnnie, udział wzięli:
Mikołaj Rybacki - saz w "Niechęci",
Jakub Klepczyński - puzon w "Przeciw Tobie".
Materiał zmiksował i zmasterował Szymon Orchowski.
Nagrania perkusji zrealizował Marek Dziedzic (Uniq Studio), saz zarejestrował Mikołaj Rybacki a wszystkie pozostałe nagrania zrealizowali członkowie IdiotHead.
Logo "Przeciw Tobie" i wszystkie aspekty wizualne albumu zaprojektowali Marcin Sikora i d’.
Autorem logo IdiotHead jest Iza Cichońska.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania tej płyty, w szczególności sobie samym - bez nas to wszystko nie byłoby możliwe.

license

all rights reserved

tags

about

IdiotHead Wrocław, Poland

We pride ourselves in being chronically post-modern, stylistically perverse and progressively misanthropic, which one might find sad, but only if unable to enjoy the bitterness.
Now go listen to our music instead of reading bios, seriously.

contact / help

Contact IdiotHead

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like IdiotHead, you may also like: